ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי מקצועי

איך מנהלים פרויקט בצורה הטובה והיעילה ביותר? כיצד מנהלים פרויקט שיפיק את התוצאות הטובות ביותר? מומלץ להיעזר ביועץ חיצוני אשר תחום עבודתו והגדרת תפקידו הוא ייעוץ עסקי עבור ניהול פרויקטים. תהליך של ניהול פרויקט הוא דבר מורכב המכיל הרבה מאוד שלבים שמצריכים ידע ומקצועיות בעולם העסקי בכלל ובתחום הפרויקט בפרט. כל חברה באשר היא, קטנה או גדולה, צריכה לגלות בקיאות רבה בתחום המקצועי והעסקי, היות ומתוקף תפקידה היא צריכה לבצע משימות רבות הכוללות סיכונים, נושאים כספיים, עמידה בלוחות זמנים, עבודה עם אנשים וכדומה.

מנהל פרויקטים, מוכשר ככול שיהיה, לעתים אינו מבחין בכשלים בתהליך הפרויקט היות והוא נמצא בתוך המערכת. אדם מבחוץ, המספק שירות מקצועי של ייעוץ עסקי ניהול פרויקטים יכול לראות את הדברים בצורה אובייקטיבית יותר וללא נטייה למקום מסוים, ומסיבות אלו יכול לייעץ לחברה המבקשת את השירות. כדי שפרויקט יצליח ויעמוד במטרותיו לשמן הוקם, היועץ העסקי מייעץ לבית העסק על שיטות עבודה ניהוליות ומקצועיות שאותן יש ליישם, אך קודם לכן יש להגדיר בצורה ברורה ומדויקת מהם הצרכים והדרישות של הפרויקט ובכלל של החברה כולה.

תכנון עסק נכון

ייעוץ עסקי לפני הקמת עסק חדש

הקמת עסק חדש מלווה בהרבה מחשבות, רעיונות, מגוון של רגשות, חששות וכן, גם סיכונים. יזם שחושב על הרעיון לעסק ומעוניין לקדם אותו לכדי חברה צריך לעבור הרבה מאוד שלבים עד שיגיע לרמה של חברה מצליחה ומרוויחה.

קיימים השלבים הבירוקרטיים של פתיחת העסק ברשויות השונות, ראשית יש להחליט על סוג העסק (לדוגמא אם יהיה עוסק מורשה או חברה בע"מ) ובהתאם לפתוח את התיקים הרלוונטיים. יש לשלוט במונחים המקצועיים כמו אלו של ייעוץ עסקי וזאת כדי לוודא שפתיחת העסק נעשית כחוק וללא טעויות. לא כל יזם שמקים חברה בהכרח יהיה בקיא במונחים אלו, הגיוני שיצטרך סיוע מבחוץ מאדם המבין כיצד עובדים התהליכים הללו.

יש להגדיר את מטרת העסק, לשם מה הוקם? אילו יעדים רוצים להשיג ובאיזו תקופת זמן. חשוב שהיעדים יהיו ברורים ומוגבלים בזמן. לדוגמא: עליה של 20% במכירות עד דצמבר 2019. כמו בכל דבר בחיים כאשר יש מטרה לנגד העיניים קל יותר למלא אותה. יועץ עסקי ילווה אותך בתהליך הגדרת המטרה והצבת היעדים ויבנה תוכנית אסטרטגית שיווקית וניהולית בהתאם.

תקציב וניהול תזרים מזומנים

הקמת עסק חדש מצריכה השקעה כספית לא קטנה. במקרים רבים יש לגייס ממון בשביל שיהיה מאיפה להתחיל בכלל. השוק מלא באופציות שונות ומגוונות לגיוס מימון, לדוגמא: הלוואות בערבות המדינה, קרן הון סיכון, הלוואות מהבנק וכדומה, אך לא כל דרך בהכרח תתאים לך. תפקידו של ייעוץ עסקי הוא לבחון את האופציות השונות ולהציע לך את האופציה הטובה והמשתלמת ביותר. מלבד גיוס הממון הראשוני יש לחשב בצורה מדויקת כמה תקציב ייצא מהחברה בכל חודש וכמה ייכנס.

ייעוץ עסקי ניהול פרויקטים לא רק מסייע לפני פתיחת עסק חדש אלא גם בעסק קיים שנמצא בשלבי צמיחה וגדילה, או שנמצא בשינויים כלשהם, או שחווה איזשהוא משבר כלכלי ומשברים נוספים. איך תדע למצוא יועץ עסקי מקצועי לניהול פרויקטים ולחברות קטנות וגדולות כאחד? חשוב לבדוק שהוא בעל ניסיון , שיש לו ממליצים, שהוא עבד עם לקוחות בסדר גודל שלך ושיש לו סיפורי הצלחה.

מאמרים ושירותים נוספים לבעלי עסקים

חברתנו QUICKCMS מעניקה כלים ושירותים מתקדמים לעסקים, החל משלב השיווק והמיתוג וכלה בצד הניהולי וניתוח הנתונים של העסק שלכם.

השאירו פרטים

המאמרים החמים באתר